BTS gaat Grammy Awards van 2027 boycotten uit protest tegen nieuwe categorie voor Aziatische pop


In het kort

  • BTS gaat de Grammy Awards van 2027 boycotten.
  • De groep keurt de nieuwe categorie ‘Best Asian Pop Music Performance’ van de Recording Academy af.
  • Met de boycot protesteert BTS tegen een systeem dat niet-westerse artiesten onvoldoende erkenning geeft.

De wereldberoemde muziekgroep BTS heeft aangekondigd dat ze geen van hun nummers zullen inzenden voor de Grammy Awards van 2027. Via afzonderlijke berichten op Instagram maakten de groepsleden duidelijk dat ze willen dat muziek wordt beoordeeld op haar eigen kwaliteit, ongeacht de moedertaal of geografische herkomst van de artiest.

Controverse over nieuwe categorie

Dit besluit volgt op de introductie door de Recording Academy van een prijs voor “Best Asian Pop Music Performance”. Hoewel Academy-voorzitter Harvey Mason Jr. beweerde dat de categorie was ingesteld om evoluerende genres en diverse geluiden beter te erkennen, heeft deze stap tot veel kritiek geleid.

Tegenstanders vinden dat zulke regio specifieke prijzen, vergelijkbaar met “Best Latin Song”, niet-westerse artiesten juist afzonderen van de belangrijkste algemene categorieën.

Moeilijkere weg naar algemene erkenning

Het standpunt van de groep is extra treffend gezien hun geschiedenis met de awards; ondanks vijf nominaties heeft BTS nog steeds geen trofee in de wacht gesleept. Hoewel Golden van KPop Demon Hunters onlangs het eerste K-popnummer werd dat won in een categorie voor visuele media, vinden velen dat dit veel te laat gebeurde.

Er is een groeiende bezorgdheid dat deze nieuwe gespecialiseerde categorieën eerder barrières vormen dan kansen bieden. Bovendien vereist de nieuwe Aziatische popprijs een ‘zinvol’ gebruik van een Aziatische taal. Dit zou waarschijnlijk het nieuwste album van BTS, Arirang, dat de hitlijsten aanvoerde en nummer één bereikte in de VS, het VK, Japan en Zuid-Korea, maar voornamelijk in het Engels wordt gezongen, hebben uitgesloten.

Steun van de fanbase

De trouwe fanbase van BTS, ARMY, reageerde massaal op sociale media met steun voor de boycot. Volgens veel fans protesteert de groep tegen een systeem dat Aziatische artiesten de toegang tot de belangrijkste prijzen ontzegt.

Veel fans merkten op dat de band zich inmiddels zo ver heeft ontwikkeld dat ze geen bevestiging meer nodig hebben van de industrie, en ze zeggen dat hun enorme wereldwijde impact belangrijker is dan een trofee van een uitreiking die van oudsher draait om Amerikaanse perspectieven.

Uitreiking in februari

De Grammy Awards van 2027 vinden plaats op 7 februari in Los Angeles.

Schrijf je hieronder in voor onze GRATIS nieuwsbrief

Voeg newsmonekey.be toe als preferred source op Google
Meer
Lees meer...
301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx/1.24.0 (Ubuntu)