In het kort
- De UEFA dreigt met juridische stappen tegen FIFA-voorzitter Gianni Infantino.
- Een mislukt plan van 4,2 miljard dollar (3,86 miljard euro) om de commerciële rechten van het WK te verkopen, vormde de aanleiding voor het conflict.
- Eisen rond het bewaren van gegevens wijzen op een dreigende strijd over strategieën voor particuliere investeringen.
De UEFA overweegt juridische stappen tegen FIFA-voorzitter Gianni Infantino na een mislukte poging om aandelen in de commerciële rechten van het WK te verkopen. Volgens berichten in The Telegraph heeft de Europese voetbalbond vrijdag een formele kennisgeving gestuurd waarin wordt geëist dat er geen gegevens met betrekking tot dit voorstel worden verwijderd.
Juridische eisen en gegevensbewaring
In de brief heeft de UEFA duidelijk aangegeven dat ze de mogelijkheid overwegen om arbitrage aan te vragen, rechtszaken aan te spannen of aangifte te doen bij de relevante toezichthouders. De organisatie drong erop aan dat Infantino en de FIFA onmiddellijk alle elektronische gegevens en fysieke documenten die met deze zaak te maken hebben, moeten opsporen en bewaren.
Omstreden commerciële strategie
Het conflict draait om een inmiddels afgeblazen strategie van de FIFA om een commerciële dochteronderneming op te richten voor grote toernooien zoals het WK en het WK voor clubs. Gianni Infantino ging ervan uit dat deze constructie via particuliere investeringen zo’n 4,2 miljard dollar (3,86 miljard euro) kon opleveren. Het plan stuitte op fel verzet van de UEFA, die dreigde alle door de FIFA georganiseerde competities te boycotten.
Grote belangstelling van investeerders
Bovendien wordt gemeld dat er brieven zijn verstuurd naar potentiële investeerders, waaronder Joshua Kushner. Kushner, wiens bedrijf naar verwachting een belangrijke rol zou spelen in de onderneming, is de broer van Donald Trumps schoonzoon, Jared Kushner.
