In het kort
- Frankrijk heeft voor de tweede keer op rij de Zeslandentoernooi-titel binnengehaald met een spannende overwinning op Engeland.
- Louis Bielle-Biarrey’s recordbrekende prestatie, met onder meer vier tries, bevestigde zijn status als rijzende ster.
- Ondanks een felbevochten wedstrijd en het incasseren van talrijke tries, toonde Frankrijk een opmerkelijke veerkracht om de overwinning veilig te stellen.
Frankrijk heeft twee Zeslandentoernooi-titels op rij binnengehaald na een spannende 48-46 overwinning op Engeland. Louis Bielle-Biarrey ontpopte zich als de held van de wedstrijd door vier tries te scoren en met negen tries in totaal een nieuw toernooirecord te vestigen. Zijn uitzonderlijke prestatie leverde hem lof op van hoofdcoach Fabien Galthié, die hem omschreef als een “dodelijk wapen” en een speler die voorbestemd is voor grootheid, volgens RFI.
Veerkracht zegeviert
De wedstrijd was een emotionele rollercoaster, waarbij beide teams ongelooflijke aanvallende kracht toonden. Frankrijk wist, ondanks het incasseren van 14 tries in de laatste twee wedstrijden, de overwinning vast te houden dankzij de beslissende strafschop van Thomas Ramos na het laatste fluitsignaal. De overwinning toonde de veerkracht en het karakter van Frankrijk aan, dat een uitdagende campagne overwon waarin het te maken had met stevige concurrentie van andere topteams.
Geleerde lessen
Hoewel Engeland zijn vierde nederlaag op rij leed, leverde het een dappere prestatie en dwong het Frankrijk tot het uiterste. Coach Steve Borthwick erkende de vooruitgang van het team, maar gaf aan dat er nog werk is aan de discipline, nadat slechte beslissingen leidden tot strafschoppen en gele kaarten. Ondanks het verlies sprak Borthwick zijn vertrouwen uit in de toekomst van het team en wees hij op de waardevolle lessen die tijdens deze uitdagende periode zijn geleerd. Hij gelooft dat de ervaring het team uiteindelijk sterker en competitiever zal maken in de komende jaren.
