Danone neemt maaltijdfabrikant Huel over voor 1 miljard euro


In het kort

  • Danone neemt Huel over, een Britse fabrikant van maaltijdvervangers die bekend staat om zijn plantaardige shakepoeder en andere voedingsproducten, voor 1 miljard euro.
  • Ondanks eerdere kritiek over de effectiviteit van complete maaltijdvervangers en reclames, is de overname bedoeld om de sterke digitale aanwezigheid van Huel te benutten en het bereik uit te breiden.
  • Deze deal speelt in op een groeiende markt van 5,9 miljard dollar (5,09 miljard euro) voor complete voedingsproducten gericht op drukbezette en gezondheidsbewuste consumenten.

De Britse fabrikant van maaltijdvervangers Huel wordt overgenomen door Danone in een deal ter waarde van 1 miljard euro. Huel, opgericht in Buckinghamshire in 2014, verwierf bekendheid met zijn shake-poeder. Het product biedt een complete maaltijdvervanger qua voedingswaarde. Het productassortiment van het bedrijf is uitgebreid met kant-en-klaarmaaltijden, voedingsrepen en gezondheidsdrankjes, allemaal op plantaardige basis. Dat meldt de BBC.

Onderzocht door reclamewaakhond

Ondanks zijn populariteit werd Huel onder de loep genomen door de Britse reclamewaakhond door misleidende claims in sommige van zijn advertenties. In één van die advertenties werden de kostenbesparingen door het vervangen van traditionele maaltijden door maaltijdvervangende shakes overdreven.

Huel verkoopt zijn producten voornamelijk rechtstreeks aan consumenten, met een beperkte distributie via winkels en supermarkten. De overname door Danone zal naar verwachting de uitbreiding van Huel naar nieuwe markten vergemakkelijken. De markt voor complete voedingsproducten, gericht op drukbezette en gezondheidsbewuste mensen, wordt geschat op 5,9 miljard dollar (ongeveer 5,09 milard euro).

Twijfels over effect van maaltijdvervangers

Sommige experts hebben echter hun twijfels geuit over de effectiviteit van het vervangen van maaltijden door voedzame drankjes. De deal is afhankelijk van het voldoen aan bepaalde voorwaarden, waaronder goedkeuring door de toezichthouder. Danone erkent de gevestigde fanbase van Huel in het Verenigd Koninkrijk, Europa en de VS.

Danone-CEO Antoine de Saint-Affrique vertelde over de uitzonderlijke digitale mogelijkheden van Huel. Huel-CEO James McMaster legde de nadruk op de missie van het bedrijf om veelvoorkomende voedingstekorten aan te pakken. Hij gelooft dat Huel met de steun van Danone een breder publiek kan bereiken en kan uitbreiden naar nieuwe markten.

Danone staat bekend om zijn yoghurtdranken, waaronder merken als Actimel, Activia en Alpro, naast de producten die de naam van het bedrijf dragen. Eerder dit jaar heeft het bedrijf verschillende partijen babyvoeding teruggeroepen door mogelijke besmettingsrisico’s. Tot de portfolio van Danone behoren ook populaire mineraalwatermerken zoals Evian en Volvic.

Schrijf je hieronder in voor onze GRATIS nieuwsbrief

Meer
Lees meer...