In het kort
- Aan het Einde van de Oorlog van Bert Natter heeft de prestigieuze Libris Literatuur Prijs gewonnen. De roman maakt indruk met zijn sterke beschrijving van het einde van de Tweede Wereldoorlog.
- De roman laat lezers op een nieuwe manier naar de geschiedenis kijken.
- Met deze prijs hoort Bert Natter nu bij een bijzondere groep Nederlandse schrijvers. Sinds 1994 kregen alleen de beste auteurs de Libris Literatuur Prijs.
Aan het Einde van de Oorlog van Bert Natter heeft de prestigieuze Libris Literatuur Prijs gewonnen. De jury prees het boek om de sterke en aangrijpende manier waarop een historische gebeurtenis wordt verteld die nooit vergeten mag worden.
Het mysterie van de elfjarige zoon
De roman speelt zich af op 20 april 1945, de 56e verjaardag van Adolf Hitler. Het verhaal volgt 31 personages die hun weg proberen te vinden in de verwarrende laatste fase van de oorlog. Een centraal mysterie ontstaat wanneer de elfjarige zoon van een plaatsvervangend kampcommandant verdwijnt, waardoor zijn ouders op zoek gaan naar de waarheid.
De jury prees Bert Natter om zijn vermogen om onbekende, onvertelde verhalen uit de Tweede Wereldoorlog zichtbaar te maken. Volgens hen zet de roman lezers aan om deze bekende periode uit de geschiedenis met een frisse blik te bekijken.
Voorzitters bepalen samen de winnaar
De zeskoppige jury bestond uit vooraanstaande namen uit de literatuur en media, waaronder journaliste Noraly Beyer, schrijfster Roos van Rijswijk en literair criticus Liesbeth D’Hoker. Vorig jaar won Libris Literatuur Prijs nog Safae el Khannoussi met haar boek Oroppa. De prijs heeft een geldbedrag van 50 duizend euro. De Libris Literatuur Prijs bestaat sinds 1994 en bekroonde door de jaren heen al veel bekende Nederlandse auteurs, zoals Harry Mulisch, Abdelkader Benali en Connie Palmen.
