Er heeft donderdagochtend een huiszoeking plaatsgevonden in de woning van YouTuber Nathan Vandergunst, beter bekend als Acid. Daarbij zou een computer in beslag zijn genomen. Het onderzoek kadert in de zaak van het lekken van gegevens van de dader van de beruchte verkrachtingszaak in Leuven van vorige maand.
Op dinsdag 1 april oordeelde de rechtbank in Leuven over een verkrachtingszaak. Het ging om een 24-jarige student gynaecologie die aangeklaagd werd voor de verkrachting van een medestudente, anderhalf jaar geleden. De rechter oordeelde dat de student schuldig is aan verkrachting, maar gaf hem een opschorting van zijn straf.
Dat zorgde voor heel wat ophef online. Niet veel later postte YouTuber Acid een video waarin hij de naam van de gynaecologiestudent deelde. Hij was van mening dat dit geweten moest zijn, zodat niemand per ongeluk bij hem op controle zou gaan als hij daadwerkelijk aan de slag is als gynaecoloog.
Gevangenis?
Het parket van West-Vlaanderen opende kort daarna een onderzoek naar Acid. “Het parket is vandaag een onderzoek gestart naar de verspreider van de videoboodschap, ten einde na te gaan of er strafbare feiten werden gepleegd. Er wordt geen verdere informatie verstrekt over dit strafonderzoek”, klonk het toen.
Voor Acid is het onderzoek alleszins heel belangrijk. Hij heeft namelijk nog een voorwaardelijke straf staan voor gelijkaardige feiten. Bijna twee jaar geleden verspreidde hij in een video al de namen van enkele Reuzegommers. Hierdoor werd Acid in februari vorig jaar veroordeeld tot een celstraf van drie maanden met drie jaar uitstel, boete van 800 euro en schadevergoeding van 20.000 euro aan de ouders van een van de Reuzegommers.
In het kader van het onderzoek deed de West-Vlaamse federale gerechtelijke politie (FGP) – onder leiding van de onderzoeksrechter – donderdag om 9 uur een huiszoeking. HLN en VRT NWS vernamen dat bij dat bij die huiszoeking de computer van Acid in beslag is genomen. Het parket zelf wilde geen informatie delen.