Australië neemt 100.000 illegale kakkerlakken in beslag bij fokker


In het kort

  • Australische autoriteiten hebben 100.000 illegale kakkerlakken in beslag genomen bij een fokker zonder vergunning.
  • Verboden exotische soorten vormen een bedreiging voor lokale ecosystemen en verspreiden ziektes.
  • Ambtenaren zullen alle in beslag genomen insecten vernietigen om de bioveiligheid te waarborgen.

De Australische milieuautoriteiten hebben onlangs de grootste inbeslagname van ongewervelde dieren in de geschiedenis van het land uitgevoerd, waarbij ze 100.000 kakkerlakken in beslag namen bij een fokker zonder vergunning.

Verboden kakkerlakkensoorten ontdekt bij fokker

De operatie vond plaats in Bathurst, ongeveer 200 kilometer ten westen van Sydney, waar ambtenaren verschillende verboden soorten ontdekten.

Onder de insecten bevonden zich Argentijnse kakkerlakken en Madagaskar-sissende kakkerlakken, waarvan de laatste meer dan vijf centimeter groot kan worden.

Risico’s van handel in exotische dieren

Deze exotische insecten, met een waarde van ongeveer 120.000 euro, worden meestal verhandeld als terrariumdieren of gebruikt als prooi voor reptielen. Het ministerie van Milieu houdt echter vol dat dergelijke soorten in het land verboden zijn.

De strenge importregels zijn bedoeld om het lokale ecosysteem te beschermen en de verspreiding van ziektes te voorkomen die zouden kunnen ontstaan als deze insecten in het wild zouden ontsnappen.

Gevolgen en juridische stappen

Als gevolg van de overtreding van de quarantainewetgeving zullen alle in beslag genomen insecten worden vernietigd.

Het is nog onzeker of de kweker juridische sancties tegemoet kan zien voor de illegale handel.

Schrijf je hieronder in voor onze GRATIS nieuwsbrief

Voeg newsmonekey.be toe als preferred source op Google
Meer
Lees meer...
301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


cloudflare