De wereldwijde wijnverkoop is in 2024 gezakt naar het laagste peil in meer dan zes decennia. Dat blijkt uit nieuwe cijfers van de Internationale Organisatie voor Wijnbouw en Wijnbereiding (OIV). De daling in consumptie én productie wijst op een fundamentele verandering in drinkgedrag wereldwijd.
Volgens het jaarlijkse rapport van de OIV werden er in 2024 wereldwijd 214,2 miljoen hectoliter wijn verkocht. Dat is een daling van 3,3 procent tegenover 2023 en het laagste cijfer sinds 1961. Toen stond de teller op 213,6 miljoen hectoliter.
Ook de wereldwijde productie kreeg een klap: die daalde met 4,8 procent tot 225,8 miljoen hectoliter. Daarmee belanden we op het laagste productieniveau in meer dan 60 jaar.
Oorzaken: dure wijn en veranderend gedrag
Een opvallende factor in de terugval is de stijgende prijs van wijn. Sinds 2019-2020 zijn de prijzen met zo’n 30 procent gestegen, terwijl de totale consumptie in diezelfde periode met 12 procent afnam. Vooral in de Verenigde Staten, nog steeds de grootste wijnmarkt ter wereld, werd 5,8 procent minder wijn gedronken. Dat komt neer op 33,3 miljoen hectoliter.
Experts waarschuwen bovendien dat mogelijke invoerheffingen vanuit de Amerikaanse overheid het vertrouwen in de sector nog meer kunnen aantasten.
Europa drinkt ook minder (behalve Spanje en Portugal)
Europa blijft de grootste afzetmarkt voor wijn, goed voor bijna de helft van de wereldwijde verkoop. Toch zakte de consumptie op het continent met 2,8 procent. In Frankrijk – een land dat synoniem staat met wijn – ging het zelfs om een daling van 3,6 procent.
Spanje en Portugal vormden de uitzondering op de regel. Daar nam de consumptie licht toe, al blijft het om bescheiden cijfers gaan.
In China blijft de verkoop nog altijd ver onder het niveau van voor de coronapandemie.
Extreme weersomstandigheden drukken productie
Naast de dalende vraag speelt ook het grillige weer een rol. In verschillende regio’s hadden wijnboeren af te rekenen met extreme omstandigheden: langdurige droogtes in sommige gebieden, overmatige regenval in andere.
Italië kroonde zich opnieuw tot grootste wijnproducent ter wereld met 44 miljoen hectoliter. Frankrijk kende daarentegen een dramatisch jaar. De productie daalde met 23 procent tot 36,1 miljoen hectoliter – het laagste cijfer sinds 1957.
Spanje bleef stabiel op 31 miljoen hectoliter. In de Verenigde Staten daalde de productie fors met 17,2 procent tot 21,1 miljoen hectoliter, vooral door hittegolven in wijnregio’s als Californië.
Prosecco redt de eer
Italië verstevigde zijn positie als grootste exporteur van wijn, mede dankzij de blijvende populariteit van mousserende wijnen zoals prosecco. Dat segment lijkt voorlopig bestand tegen de wereldwijde terugval.