Iconische stierenloop van San Fermín eindigt met 10 gewonden


In het kort

  • Tien mensen raakten gewond tijdens de laatste stierenloop van de San Fermin-feesten van 2026.
  • Medische teams hebben in totaal meer dan 60 gewonden behandeld tijdens het jaarlijkse feest.
  • Zeventien eerstehulpposten zorgden voor de nodige infrastructuur om de risico’s op het parcours in goede banen te leiden.

De San Fermin-feesten van 2026 in Pamplona werden dinsdag afgesloten met een laatste, razendsnelle stierenloop met de Jandilla-kudde.

Volgens berichten van RTVE vielen er bij het slotevenement tien gewonden, waarvan er twee door hoornstoten gewond raakten. Zeven mensen moesten naar het ziekenhuis, maar de twee slachtoffers met hoornwonden, één met een borstwond en één met een dijwond, verkeren momenteel in stabiele toestand. Andere deelnemers liepen verschillende kneuzingen op aan hun hoofd, armen en benen.

Lopende medische zorg

Medisch personeel meldde dat verschillende mensen van eerdere stierenrennen nog steeds in het ziekenhuis worden verzorgd. Onder degenen die momenteel zijn opgenomen, bevinden zich een 63-jarige met een gebroken heup, een 65-jarige die wordt behandeld voor een pneumothorax als gevolg van het stierenrennen van vrijdag, een 30-jarige die zaterdag door een stier werd opgestoken, en een 25-jarige met knie- en rugletsel dat hij maandag opliep.

Noodvoorzieningen

Om de risico’s van het 875 meter lange parcours in goede banen te leiden, hebben de organisatoren 17 noodpunten opgezet.

Dit netwerk bestond uit acht ondersteuningscentra bemand door eerstehulpverleners en negen speciale medische posten bemand door verpleegkundigen, artsen en hulpverleners.

Jaarlijks aantal slachtoffers

In totaal vielen er tijdens de jaarlijkse viering van dit jaar, die plaatsvindt van 6 tot en met 14 juli, meer dan 60 slachtoffers, waaronder drie gevallen waarbij mensen door stieren werden opgespietst. Het evenement staat bekend om de traditionele dagelijkse ochtendstierenrennen die tussen 7 en 14 juli worden gehouden.

Schrijf je hieronder in voor onze GRATIS nieuwsbrief

Voeg newsmonekey.be toe als preferred source op Google
Meer
Lees meer...
301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx/1.24.0 (Ubuntu)