Argentinië riskeert FIFA-sancties na spandoek over Falklandeilanden


In het kort

  • De FIFA zou Argentijnse voetbalfunctionarissen kunnen straffen voor het tonen van een politiek spandoek.
  • De stadionregels verbieden politieke boodschappen op vlaggen of kleding strikt.
  • Diepgewortelde nationale passie wakkert dit aanhoudende soevereiniteitsconflict aan.

Argentijnse voetbalfunctionarissen kunnen sancties van de FIFA tegemoet zien nadat spelers na hun 2-1-overwinning op Engeland in de halve finale een provocerend bord lieten zien over de omstreden Falklandeilanden. Dat meldt Euronews.

Hoewel ze dankzij doelpunten van Lautaro Martinez en Enzo Fernandez een plek in hun tweede WK-finale op rij veiligstelden, werd de viering van het team ontsierd door een mogelijke overtreding van de regels.

Overtreding van FIFA-gedragscode

De controverse komt voort uit een spandoek met de tekst „Las Malvinas son Argentinas“, een gebaar dat rechtstreeks in strijd is met de Gedragscode voor stadions van de FIFA. Deze regels verbieden expliciet het gebruik van kleding, vlaggen of borden die politieke of discriminerende boodschappen uitdragen binnen het stadion.

Dit is niet de eerste keer dat zo’n incident zich voordoet; in 2014 kreeg de Argentijnse voetbalbond een boete van 30.000 Zwitserse frank voor een soortgelijk incident tijdens een wedstrijd tegen Slovenië.

Nationaal sentiment en geschiedenis

In reactie op de situatie merkte vicevoorzitter Victoria Villarruel op dat dergelijke uitingen weliswaar uit stadions mogen worden geweerd, maar dat de nationale passie voor de eilanden diep geworteld blijft in de bevolking.

Dit diepgewortelde sentiment komt voort uit een langdurig conflict, waaronder de oorlog van 1982 die leidde tot de dood van honderden soldaten uit beide landen.

Het soevereiniteitsgeschil

Terwijl Argentinië volhoudt dat Groot-Brittannië de eilandengroep in de Zuid-Atlantische Oceaan in 1833 illegaal heeft bezet, betwist het Verenigd Koninkrijk dit en verwijst het naar een referendum uit 2013, waarbij de bewoners duidelijk voor het Britse bestuur stemden.

Hoewel de Verenigde Naties geen partij hebben gekozen, blijven ze beide landen aanmoedigen om diplomatieke gesprekken aan te gaan om het soevereiniteitsgeschil vreedzaam op te lossen.

Schrijf je hieronder in voor onze GRATIS nieuwsbrief

Voeg newsmonekey.be toe als preferred source op Google
Meer
Lees meer...
301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx/1.24.0 (Ubuntu)