Prinses Isabella van Denemarken begint aan haar militaire dienst


In het kort

  • Prinses Isabella van Denemarken begint in augustus aan haar militaire dienst.
  • Haar deelname luidt een nieuw tijdperk in waarin vrouwen samen met mannen dienst doen in het kader van de uitgebreide dienstplicht.
  • Deze historische verandering heeft tot doel het aantal mensen dat jaarlijks militaire dienst vervult in Denemarken aanzienlijk te verhogen.

Prinses Isabella van Denemarken begint in augustus aan haar militaire dienst, nadat ze haar middelbare school heeft afgerond. Dit nieuws komt van het Deense koningshuis, dat het bericht op Instagram deelde samen met een portret van de prinses.

Isabella zal haar dienst vervullen bij het Garde-Huzarenregiment in Slagelse, waardoor ze deel uitmaakt van de eerste lichting die het verlengde programma van 11 maanden voltooit. Opvallend is dat haar oudere broer, kroonprins Christian, ook in dezelfde kazerne heeft gediend.

Nieuw tijdperk voor Deense dienstplicht

De uitbreiding van de dienstplicht naar vrouwen, die in juli 2025 ingaat, betekent een grote verandering voor het Deense leger. De duur is ook verlengd van vier naar elf maanden.

Hoewel het onbekend is of Isabella zich vrijwillig heeft aangemeld of via het lotingssysteem is geselecteerd, zal ze tot de eerste deelnemers aan het uitgebreide programma behoren. Het Deense ministerie van Defensie meldde dat de eerste lichting vrijwilligers in februari met hun dienst is begonnen. Dit nieuwe systeem heeft als doel het jaarlijkse aantal personen dat militaire dienst vervult tegen 2033 te verhogen tot 6.500.

Denemarken heeft een lange traditie van dienstplicht voor fysiek fitte mannen boven de 18. Vrijwillige aanmelding krijgt voorrang, en de resterende plaatsen worden ingevuld via een lotingssysteem dat voorheen alleen voor mannen gold.

Schrijf je hieronder in voor onze GRATIS nieuwsbrief

Meer
Lees meer...