Maker ‘Hamilton’ komt in 2027 met nieuwe musical, gebaseerd op ‘The Warriors’ uit 1979


In het kort

  • Een nieuwe musicalbewerking van The Warriors gaat in april 2027 in première.
  • Lin-Manuel Miranda, maker van onder andere Hamilton en In The Heigts, en Eisa Davis leiden het creatieve team achter de toneelproductie.

In 2027 komt er een nieuwe toneelbewerking van The Warriors naar Broadway. De eerste previews zijn in maart, gevolgd door het officiële Broadway-debuut in april. De productie ligt in handen van onder andere Lin-Manuel Miranda, een grote naam voor musicalliefhebbers. Hij schreef eerder namelijk al Hamilton.

Ook mensen die minder van musical houden zullen hem, misschien onbewust, al kennen. Miranda is namelijk ook verantwoordelijk voor de muziek in Encanto en de originele Moana.

The Warriors

De musical is gebaseerd op de roman van Sol Yurick en de klassieke film van Paramount Pictures. Het verhaal draait om een bende uit New York City die een gevaarlijke tocht van Coney Island naar de Bronx en weer terug moet afleggen, nadat ze valselijk zijn beschuldigd van de moord op een prominente bendeleider genaamd Cyrus.

“Met Warriors maken we een lotbepalende reis door New York City, vol hartstocht en doorzettingsvermogen, terwijl onze personages vechten om te overleven”, klinkt het bij Lin-Manuel Miranda.

Conceptalbum

Voordat de show op het podium te zien was, werd het verhaal al geïntroduceerd via een conceptalbum dat op 18 oktober 2024 uitkwam. Dit album werd geproduceerd door Nas en Mike Elizondo, met een gevarieerde cast van artiesten, waaronder Busta Rhymes, Ms. Lauryn Hill, RZA, Marc Anthony, Billy Porter en Colman Domingo.

Davis en Miranda zijn enthousiast om dit verhaal aan een live publiek te laten zien. “Het was een geweldige ervaring om zo’n levendige wereld om te zetten in een musical voor het conceptalbum, en nu gaan we het publiek op Broadway in het Lunt-Fontanne-theater vermaken. We kunnen niet wachten.”

Het creatieve team

Het project is een samenwerking tussen Eisa Davis en Lin-Manuel Miranda, die allebei hebben meegewerkt aan het script, de teksten en de muziek. Jenny Koons gaat de show regisseren, terwijl Andy Blankenbuehler de choreografie voor zijn rekening neemt en als mederegisseur fungeert.

Het productieteam bestaat uit Thomas Kail, Jeffrey Seller, Luis A. Miranda, Jr. en Lin-Manuel Miranda. Welke acteurs de hoofdrol zullen spelen, is nog niet bekend.

Schrijf je hieronder in voor onze GRATIS nieuwsbrief

Voeg newsmonekey.be toe als preferred source op Google
Meer
Lees meer...