In het kort
- Koning Filip reist naar Los Angeles voor de kwartfinale van België op het WK.
- Deze reis is het eerste toernooibezoek van de koning aan een gastland.
- De koninklijke steun is bedoeld om de ploeg te motiveren tegen Spanje.
Het Belgische koningshuis heeft bekendgemaakt dat koning Filip naar Los Angeles reist om zijn nationale voetbalteam te steunen tijdens de kwartfinale van het WK tegen Spanje. Dit bezoek is de eerste keer tijdens het huidige toernooi dat de koning naar een gastland reist om de Rode Duivels aan te moedigen.
Koninklijke aanmoediging
Voorafgaand aan de wedstrijd van de Belgen gisteren belde de koning met aanvoerder Youri Tielemans en bondscoach Rudi Garcia om ze een hart onder de riem te steken voor hun wedstrijd tegen de Verenigde Staten.
Uiteindelijk wonnen de Rode Duivels overtuigend de wedstrijd met 1-4 en kwamen ze nooit echt in de problemen.
“Overturn this”
Wat voor extra enthousiasme zorgde bij de Belgen, was natuurlijk de hele situatie rond USA-spits Balogun. Al van bij het begin van de wedstrijd leek dat voor extra energie te zorgen, want de Rode Duivels speelden een bijna perfecte eerste helft. Ondanks een tegengoal op vrije trap gaven ze bitter weinig weg en kon De Ketelaere als echte spits twee keer het doel vinden.
In de tweede helft zorgde een grote fout van de Amerikaanse keeper voor een “makkelijke” goal van Hans Vanaken. De Belgen hielden hun energie verder vast met onder andere een invalbeurt van Doku en Lukaku. Die laatste deed er in de extra tijd zelfs nog een goaltje bij, wat de score op 1-4 bracht. “Overturn this“, klonk het kort nadien op de socials van onze Belgen.
Verwachting in Los Angeles
Door de sterke prestatie spelen de Belgen nu vrijdag, 10 juli, dus tegen Spanje. Die wedstrijd zal dan ook de eerste zijn waarbij koning Filip aanwezig is. Terwijl andere koninklijke families, zoals koning WIllem-Alexander in Nederland, al meerdere wedstrijden hebben bijgewoond, was het voor de Belgische familie dus tot nu wachten.
Of de aanwezigheid van de koning voor extra energie zal zorgen, moet blijken. Spanje wordt gezien als een van de topfavorieten voor eindwinst.
